Independent‘tan alınan bilgiye göre; Londra’da Harrods bölgesi dışında bir (muhtemel) tanıtım hüneri sergilendi. Bu hünere CHEATER (aldatan kimse) adı verildi. Viral bir şekilde sprey boyalı lüks araçların yayılması sonucunda herkesin dikkatini çeken olayın bir Amerikan TV şovu için hazırlandığı iddia edildi.

Twitter

Londra’da kamuya açık bir alanda park edilmiş olan Range Rover Revere model araç tahrip edildi. Bu tahribi aldatılan bir kadının yaptığı öne sürüldü. Kırmızı sprey boyayla amatör bir şekilde ‘CHEATER‘ ‘IT’S OVER‘ ve ‘HOPE SHE WAS WORTH IT‘ cümleleri yazıldı. Aracın fotoğrafları kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

Londra’da yaşanan bu olayın tamamen yeni bir televizyon programının reklamı olduğu düşünülüyor. 2017 Mart ayında New York‘ta da aynı numara yapıldı ve benzer olayın fotoğrafları da kısa sürede viral oldu. New York‘ta yaşanılan olayda Range Rover marka araca yine kırmızı spreyle aynı yazılar yazılmıştı.

Aralık 2014 yılında Bravo Kanalı’nda ekrana gelen Kız Arkadaşınızın Boşanma Rehberi (Girlfriend’s Guide to Divorce) adlı programın tanıtımında da Porsche 911 model araçlar boyanmıştı.

Frank PR şirketinin kurucusu Andrew Bloch Twitter hesabından “Günün PR Hilesi” şeklinde doğruladığı olaya Bravo Kanalı karıştı mı henüz belli değil.

Bu tarz olaylar Dünya’da son dönemde sık sık karşımıza çıkmakta. Geçtiğimiz Ocak ayında Çin’de yaşanan bir olay da oldukça dikkat çekmişti. Aldatılan kadın öfkeli bir şekilde aldatan partnerinin arabasının her iki tarafına da “metres” yazmıştı.