Türkiye 24 Haziran tarihinde en önemli sınavlarından birinden geçecek. Bir tarafta Cumhur İttifakı ile AKP & MHP birlikteliği ve tek aday Recep Tayyip Erdoğan varken diğer tarafta Millet İttifakı ile tüm muhalif kesim kendi adaylarını sundu. CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi sırasıyla Muharrem İnce, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu isimlerini başkanlığa aday gösterdiler. Diğer adaylar ise HDP’nin şuan cezaevinde adayı Selahattin Demirtaş ve Vatan Partisi’nden Doğu Perinçek. Özellikle Anavatan Partisi Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıkladığında oylarda hatrı sayılır bir artış meydana geleceği herkes tarafından kabullenildi.

Türkiye 24 Haziran sınavı için hazırlanırken birçok ilkle karşılaştı. Hepsine değinmek yerine “siyasete mizah karıştırmak” adı altında bu seçim döneminde bazı öne çıkan noktaları işaretlemek istedim. 24 Haziran’da sandığa 1,5 milyon yeni seçmen gidecek. Gençlerin etkisini hisseden İyi Parti ve CHP’nin internet ve ping göndermeleri çok dikkat çekiciydi.

Meral Akşener kendi Twitter sayfasından şu gönderiyi paylaştı:

Danışmanı Dr. Taylan Yıldız ise şu gönderiyle olayı özetledi:

Tabii arkasından gelen Kıraathane vaadi tüm dengeleri sarsmış olabilir. Çay ve kek bulunacak hem de gayet ilgi çekici.

Her şeyi bir kenara itersek özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün yayına aldığı reklam filmi kısa sürede sosyal medyada yayılacak gibi duruyor.

24 Haziran için özellikle sandığa gidip oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir ve sizlerin bir oyu çok şey değiştir. Daha sonra kızmak, bağırmak veya serzenişte bulunmamak adına asli göreviniz oy kullanımını yerine getirin. Türkiye’nin geleceğini hep birlikte belirleyelim.